Get Adobe Flash player

eucharistie


 "Eucharistie" is een Grieks woord en betekent dankzegging.

En inderdaad, op een heel bijzondere manier staat de christen dankbaar in het leven. Daarom is het goed dat christenen op zondag een familiere√ľnie houden, onder de vorm van een eucharistieviering. Hiermee beantwoorden we de opdracht van de Heer Jezus: "Doe dit om mij te gedenken". Wij voeden er ons geloofsleven mee, danken de Heer en betekenen voor de anderen en voor de gemeenschap een versterking van de christelijke geloofskeuze.
We besteden aan deze vieringen heel wat zorg. Ons kerkgebouw is een waardige ruimte voor liturgische vieringen. Het wordt bovendien volgens de liturgische tijden versierd. Een aantal mensen staat in voor een vlot en stijlvol verloop van de liturgische vieringen: acolieten, lectoren en communiedelers, bereidwillige handen bij collecte, organist, ...
De vieringen van de hoogdagen worden extra verzorgd, opgeluisterd door een koor.

Liturgie wordt niet alleen door de priester gevierd. Het is normaal dat de gemeenschap bij dit gebeuren betrokken wordt. Dit uit zich in het meezingen, meebidden van de aanwezigen en het uitoefenen van een aantal diensten zoals zangkoor, lectoren, misdienaars, collectanten, kinderwoorddienst enz.

Er wordt eucharistie gevierd tijdens het weekend in onze kerken op volgende momenten:

Op zaterdag om 17 uur: Sint-Job, Puivelde.
Op zondag om 09.00 uur: Sint-Andreas en Ghislenus, Belsele.
Op zondag om 10.30 uur: Sint-Catharina, Sinaai.
Op zondag om 10.30 uur: Pastoor Van Ars, Belsele .

 

Op weekdagen:
Maandag om 19 uur: Sint-Job Puivelde
Dinsdag om 19 uur: Sint-Catharina Sinaai
Woensdag om 19 uur: (van 1 mei tot en met 8 september) aan de Boskapel in Puivelde
Donderdag om 19 uur: Sint-Andreas en Ghislenus
Vrijdag om 19 uur: Sint-Catharina Sinaai

Voor het aanvragen van een misintentie kan u terecht bij de pastoor in het parochiesecretariaat of voor of na een viering in de kerk.
Om vermeld te kunnen worden in het parochieblad dienen de aanvragen drie weken voor de gewenste datum binnen te zijn.
Langdurig zieken, gehandicapten of hoogbejaarden die het huis niet uit kunnen, kunnen ter gelegenheid van de hoogdagen de Communie thuis ontvangen. Gelieve daartoe een seintje te geven aan de pastoor.

 

Eerste Communie

Voor de eerste maal deelnemen aan de eucharistie is zijn eerste communie doen. In onze parochie gebeurt dat voor de kinderen van het eerste leerjaar. De kinderen worden er in schoolverband op voorbereid en voor de ouders zijn er infoavonden. 

 

Planning vormsel en eerste communie voor het komende jaar:

 

School

2019

Gavertje Vier Belsele

In Sint Andreaskerk

Zondag

12 mei 2019

Sint-Lutgart Belsele
In Sint-Andreaskerk

Zondag

12 mei 2019

Sinaai centrum

In Sint-Catharinakerk

Zondag

28 april 2019

Leebrug Sinaai
in Sint-Catharinakerk

Donderdag

30 mei 2019

Ritsheuvel Puivelde
in Sint-Jobkerk

Zaterdag

11 mei 2019

De Fontein Sint Niklaas

Pastoor van Arskerk

Zondag

19 mei 2019

O.L. Vrouw Presentatie
O.L.Vrouwkerk

Zondag

28 april 2019

Vormsel (normaal in het weekend 14 dagen na Pasen)

weekend

4-5 mei

Voorvragen kan je e-mailen naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.  

Documenten bij de eerste communiewerking

Klik op het document dat je nodig hebt om het te openen.

1) Algemeen

Gezinsblaadje 1


Gezinsblaadje 2

 

Gezinsblaadje 3

 

Gezinsblaadje 4

Vergelijking familiefeest - eucharistie

Verhaal: verschillende broden in gesprek met elkaar

Uitnodiging jongen

Uitnodiging meisje

 

Het nieuwe 'Onze Vader'.

 

Gebeden voor de dag van de eerste communie

 

Teksten voor op een prentje